Kilkenny City zachowuje złoty medal i zwiększa ogólną sumę punktów

NAGRODY SUPER WARTOŚCI CZYSTYCH MIAST 2019

Ogólne ulepszenia w znakach uporządkowanych miast w całym hrabstwie Kilkenny

W poniedziałek 2019 września ogłoszono wyniki konkursu Tidy Towns 30. Gratulujemy Keep Kilkenny Beautiful za występ Kilkenny City w konkursie Tidy Towns 2019.

W konkursie składającym się z 918 zawodników Kilkenny City zgromadziło łącznie 342 punkty, co stanowi wzrost o 5 punktów w porównaniu z ubiegłym rokiem i tylko 4 punkty za zwycięzcą. Osiągając swój znak, Kilkenny City jest jednym z zaledwie 48 zawodników, którzy zostali nagrodzeni Złotym Medalem. Keep Kilkenny Beautiful otrzymał również drugie miejsce w kategorii Zrównoważony Rozwój za prace nad River Nore Walk.

Przewodniczący Komitetu Keep Kilkenny Beautiful, pan Peter Bluett, stwierdził, że „Keep Kilkenny Beautiful jest bardzo zadowolony z przyznania 342 punktów, co stanowi wzrost o 5 punktów dla Kilkenny City w porównaniu z zeszłoroczną liczbą punktów i zajął drugie miejsce w kategorii H "duże centrum miejskie". Jest to również jeden z najbardziej kompleksowych raportów, jakie od wielu lat otrzymuje Kilkenny City, który zawiera wiele uwag, rekomendacji i wskazówek w odniesieniu do przyszłego zrównoważonego rozwoju naszego miasta. Oprócz otrzymania nagrody hrabstwa i złotego medalu, Kilkenny City ma zaszczyt otrzymać również nagrodę drugiego miejsca w kategorii nagrody zrównoważonego rozwoju za River Nore Walk, a także nagrodę All Ireland Pollinator Plan Local Authority Pollinator Award w ramach Large Kategoria miasta dla południowo-wschodniej Irlandii. Nagrody te są wyrazem uznania trojańskiej pracy naszego Komitetu, za niekończące się wsparcie, jakie otrzymujemy od Rady Hrabstwa Kilkenny, od lokalnych firm, organizacji wolontariackich, stowarzyszeń mieszkańców i osób prywatnych. Kilkenny City jest tam z najlepszymi, jeśli chodzi o Tidy Towns, konkurs, który jest esencją tego, o co chodzi w społeczności."

Burmistrz Okręgu Miejskiego Kilkenny City, Cllr. Martin Brett powiedział, że „wspaniale jest widzieć, jak Kilkenny City znów gra tak dobrze w konkursie Tidy Towns. Prezentacja i utrzymanie naszego miasta jest kluczowym motorem lokalnej gospodarki, a także środkiem, za pomocą którego my, jako mieszkańcy Kilkenny, wyrażamy dumę, jaką mamy z naszego lokalnego otoczenia.

Cllr. Peter „Chap” Cleere, Cathaoirleach z Rady Hrabstwa Kilkenny, pogratulował Kilkenny City i Keep Kilkenny Beautiful, dodając:Chciałbym złożyć ogromne gratulacje dla wiosek Inistioge i Tullahought, które zostały nagrodzone srebrnymi medalami, a wioska Tullahought zdobyła również nagrodę Pollinator Award. Gratulacje dla Ballyragget Tidy Towns Group, która otrzymała nagrodę Endeavour dla hrabstwa Kilkenny.

W 21 r. z hrabstwa Kilkenny do Schludnych Miast wpłynęło 2019 zgłoszeń i niezależnie od nagród pragnę pochwalić tych ludzi, którzy poświęcają swój czas, aby uczynić nasze hrabstwo oraz swoje miasta i wsie lepszym miejscem do życia. To ludzie, którzy wychodzą i sprawiają, że dzieją się pozytywne rzeczy. Dobra robota dla wszystkich i dziękuję."

Logo promocyjne Kilkenny
Slogan Kilkenny: Przyjdź, zobacz, przyjdź do